Google

Google için söylenecek çok fazla şey var. Interneti Google olmadan düşünen kimse var mıdır acaba?

Web sayfalarımızın Google tarafında indexlenmesi, algoritmasına göre düzenlenmesi çok önemlidir. Kimsenin ziyaret etmediği bir web sayfasının olmasının hiçbir önemi yoktur. Web sayfanızın SEO (Search Engine Optimization) dediğimiz Arama Motoru Optimizasyonu çok geniş kapsamlı ve uğraş isteyen çalışmadır. Ama temel optimizeler ile asgari düzeyde Google'dan faydalanabilir.

Bunun dışında Google'ın Adwords, Adsense ve Analytics servisleri ve Google App konuları ile yakından ilgiliyim. Google görsel reklamları bilindiği üzere standartlar içermektedir. Herhangi bir banner ile Google Reklamlarında yer almassınız.

Ve Google App; Internet ortamında reklam kampanyaları ile site ziyaretçi sayınızı arttırmanız söz konusudur. Bu yüzden Adwords reklamlarınız stabil, güncel ve doğru olmalıdır. Google App ile bunu sağlamak mümkündür.

Örnek verecek olursak; Fiyatı sürekli değişen bir ürünü Adwords'te yayınlamak istiyorsunuz. Düşünün ki her fiyatı değiştiğinde Adwords servisine girip fiyatı düzeltmek pek akıllıca değildir. Google App ile bunu otomatik yapıyoruz!

İŞ TECRÜBEM

(Kasım 2009 – Devam Ediyor) TatilBudur.com (Mika Tur) Web Yazılım Uzmanı.
- Tatilbudur.com yazılım geliştirme.
- Portal, google ve diğer mecralarda yer alan banner tasarımı.
- Facebook.com App; oynaya oynaya tatil ve tatil hayali (yarışmalar sona erdi).
- Mika Tur da yer alan diğer alt web sayfalarının geliştirilmesi.

(2007- Eylül 2009) TatilVitrini Ltd. Şti. Web Yazılım (şu an sadece kodlama olarak referans alınabilir); 2008 Yılında www.tatilvitrini.com Acenteler arasında ziyaretçi bakımında, Alexa verilerine göre, Türkiye’de ilk sırada yer almaktaydı. Halen google sonuçlarında ilk sayfalarda yer almaktadır.

(2003-2006) Modülnet Bilgisayar Reklam Ve Internet Çözümleri Firma ortağı, Web Yazılım

(2002-2003) Image Creation Web Yazılım & Grafik

(2000-2002) Teyzem Unlu Mamülleri Bilgi İşlem Sorumlusu, Webmaster

Son 5-6 yıldır sabit portallar üzerinde ve bu bunlara bağlı alt siteler üzerinde yoğunlaşmaktayım. Bundan dolayı 2006 yılı öncesi referanslarımın çoğu gerek grafik gerek yazılım anlamında değişmelere gitmiştir.

İlk yaptığım projeler arasında bulunan www.mobilyashop.com ile çok uzun süredir ilgilenme fırstım bulunmadı. Şu an bu projeyi daha güçlü bir yapı ile hayata geçirmek niyetindeyim.

İletişime Geçmek için TIKLAYINIZ